When this began...

Chujoviny

Absolutní trest

Tady je takovej zajmavej úryvek z mé oblíbené knížky od Martina Wallera - Absolutní trest...celá ta knížka je fascinující, takže pokud vás zajímá trest smrti, určitě doporučuju=)
No tahle věta mě naprosto uchvátila. Tam autor popisuje smrt jednoho vězně, kterého usmrtil dozorce, kterýmu "ruplo v bendě".

Zvuk, jež vydalo násilné odtržení části lebëční kosti od zbytku, nebylo možné k ničemu přirovnat. Znělo to prostě, jako když se člověku urve kus hlavy.

No a tohle je pak v jiné části knížky, kdy je popsán cyklus popravy na elektrickém křesle:

Automatický popravčí cyklus trvá 2 minuty a ukončí se sám. Během něj napětí opakovaně klesá na 500 a zase stoupá na 2000 voltů. Cyklus se skládá z osmi střídajících se minicyklů po pěti a pětadvaceti sekundách. Předpokládá se, že člověk ztratí hned při prvním minicyklu vědomí a přestane kontrolovat svalstvo. Uvolňuje se proto moč a obsah střev. Dochází ke zvracení. Při druhém minicyklu unikají z nosu krvavé bublinky. Od třetího do pátého minicyklu stoupne tělesná teplota na sto stupňů Celsia. Tělo dostane nafialovělou barvu. Fibrilace a paralýza dýchacích orgánů je dokonána. Během sedmého a osmého minicyklu zuhelnatí systém zásobující mozek kyslíkem. Oční bulvy vystoupí z důlků. Temeno hlavy zčerná s vyjímkou místa připevnění elektrody, kde zůstane kolečko živé červené kůže. Všechny tyto hrůzy se čkověku přihodí během pouhých sto dvaceti vteřin.
Poslední komentáře
24.06.2007 14:50:12: Něco podobného už jsem četla, vlastně jsem musela, protože jsem to popisovala v jedné své story, ale...
 


LP Underground 6.0: The Official Fan Club of Linkin Park