When this began...

2007

Hit Krant - Chester interview

Datum: 20. 5. 2007

 

HK: Konečně nové album Linkin Park!
Chester: Je to neuvěřitelně vzrušující. Pracovali jsme na tom víc než rok a jsem na výsledek pyšný.

HK: Proč to trvalo tak dlouho?
Chester: Když jsme dělali na posledních dvou albech, začali jsme tím, že jsme napsali asi 30 songů a teď jsme začínali s víc než 130 songy. Bylo to tak, protože jsme se se rozhodli, že si ujasníme jak to chceme dělat a že bychom mohli sepsat všechno co nás napadne. Když to znělo jako náš starý sound, zahodili jsme to.

HK: Takže máme očekávat něco úplně odlišného?
Chester: Jasně! Dal jsem to poslechnout pár svým přátelům a všichni se shodli na tom, že to opravdu nezní jako Linkin Park. Všichni řekli, že jsme s tímhle postoupili o krok dál. Na novém albu je víc tvrdých kytar.

HK: Změnili jste i to, o čem píšete?

Chester: Songy jsou stále o tom, co každodenně prožíváme. Za ty roky jsme všichni vyrostli a vyzráli. A v našich životech se toho spousta změnilo.

HK: Jako například?

Chester: Za poslední roky jsem se rozvedl, vzal si jinou ženu a mám s ní dítě. Během rozvodu jsem přišel o všechny mé peníze, ale už se to zlepšuje. Připadal jsem si jako na horské dráze - jeden jsi ženatý a další den jsi sám. Jeden jsi bohatý, další den jsi švorc. Teď jsem šťastný, ale byly dny, kdy jsem si myslel, že mě to umučí. Táhlo mě to do mnoha směrů.

HK: Bylo to těžké dát to vše na Minutes To Midnight?

Chester: Ano, ale chtěl jsem psát o věcech, které jsem prožil. Mike mi s tím pomáhal. Má obrovský talent na sepsání věcí do ohromně poetické formy. Pokaždé jsme začínali sami, ale končili jsme společně, zlepšováním toho, co jsme udělali. Ve svých písních jsem teď víc zranitelnější než před pár lety.

HK: Jak se budou fanoušci cítit, až zporozují tu změnu?

Chester: To je těžké předvídat. Děti, které si koupily Hybrid Theory a bylo jim 15, těm je teď 23. Myslím, že v mnoha skladbách sami sebe poznají a že to ocení. Teď ukazujeme, že umíme víc než jen jeden trik a to je na tom to dobré.

HK: V prvním singlu neslyšíme Mikův rap. Je to účel?

Chester: Mike si myslel, že se už z nahrávky vypsal. Je pravda, že už ho na této nahrávce neuslyšíte tak často. V několika sonzích rapuje, zpívá a hodně hraje na kytaru a také Minutes To Midnight produkoval. Ptal jsem se ho proč nechce rapovat a on mi řekl, že bych měl zpívat. Zachvíli už jsme si toho nevšímali a psali dál nové songy.

HK: Co tedy Mike bude dělat na pódiu, když nebude rapovat?

Chester: Samozřejmě hraje na kytaru, od toho tam také je. Ale není jediný, kdo toho moc nedělá. Třeba Joe Hahn, náš DJ, taky toho dělá málo. Takže si myslím, že bude třeba spát nebo si číst e-maily:)

HK: Jedete na turné s My Chemical Romance. Znamená to, že se budeš dělat oční linky?

Chester: Haha, řeknu ti pravdu, dělám si je od střední školy. Myslím, že Mika s nimi nikdy neuvidíš, ale já si je někdy udělám. Je to sranda.

HK: A teď začneš udávat nový módní směr?
Chester: Ve-cel (řekla bych, že je to asi druh oblíkání - pozn. překl.) je obleční, který mají rockeři rádi. To co nosím já i ostatní členové skupiny oblečené už existuje. Hudba kterou děláte hodně ovlivní to co nosíte a já sem s tím chtěl udělat něco víc. To je důvod proč jsem začal s Ve-cel.

Žádné komentáře
 


LP Underground 6.0: The Official Fan Club of Linkin Park