When this began...

2007

Kerrang! - MTM track by trackl

WAKE
Mike: Tak toto je intro, kterým odstartuje album - na nahrávce můžete slyšet spadnout jehlu a myslím, že je to skvělý start pro to, co přijde.

GIVEN UP
Brad: Měli jsme jeden fakt strašnej song, který se jmenoval ´Fire In The City´ - refrén opravdu obsahoval ta slova ´fire in the city´! Mike byl jediný, komu se to líbilo. Místo toho, abychom ten song vyhodili, použili jsme některé jeho části.

Mike: Znělo to jako kdyby se Brad vkrádal do mého auta a ukradl mi autorádio.

Brad: Vzal jsem z toho basu a bicí a okolo toho jsem poskládal podivné zvuky, z čehož v podstatě vznikl tenhle song. Chester tam křičí: ´What the fuck is wrong with me? Put me out of my fucking misery!´ takže nemusím vysvětlovat o čem to je, je jasně že to není nic veselého.

LEAVE OUT ALL THE REST
Chester: Od začátku jsme věděli, že tenhle song bude singl, takže jsme na tom hodně tvrdě pracovali, abychom si byli jistí, že má dobrý text. Zpívám tam: ´Pretending someone else can save me from myself´ , protože je to myšleno jako omluvný dopis, jako by přecházím, ale chci, aby si lidé zapamatovali to dobré a ne ty špatné věci. Většina tohoto songu je o pokoře.

BLEED IT OUT
Mike: Tento text jsem zkoušel psát asi 100x. Vždycky je hodně frustrujíci, když nad tím strávíte několik hodin a nakonec zbytek skupiny řekně, že žo ještě není ono. Jednou z toho mého textu slyšeli asi 30 sekund a řekli, abych začal znova. Bylo to hodně těžké. Cítil jsem se jako kdybych ten text přinesl, oni mi jednu vrazili a já se pak vrátil zpět ke stolu. Když jsme konečně byli hotovi, řekl jsem ostatním: ´Nemyslím si, že by někdy nějaká jiná skupina napsala song jako je tenhle. Je to zas***ě fantastický smrto-party-rapová bomba. (ou, zaujímavé spojení - pozn. překl.;)))

SHADOW OF THE DAY
Brad: Toto byla pravděpodobně nejtěžší skladba. Nejdřív zněla hodně nepůvodně, ale potom jsme začli zaměňovat některé prvky. Nahrávali jsme s akustickou kytarou, pak s elektrickým banjem a poté s marimbou (tzn. xylofonový hudební nástroj černošského původu - pozn. překl.:)) Každopádně je to jeden z nejlepšch songů jaký jsme kdy napsali.

WHAT I´VE DONE
Mike: Na ostatních albech jsme začínali s Bradem psát každý song dohromady. Ale tohle byl jediný song, který jsme napsali celý spolu a byl dokončen jako poslední. Chtěli jsme song, který by dal dohromady všechny pocity na celé nahrávce a myslím že se to podařilo právě u What I´ve Done. Kdykoli si ho poslechnete, uslyšíte něco jiného.

HANDS HELD HIGH

Mike: Rick nám řekl, že jestli se nám bude zdát, že něco bude potřebovat rap, máme to zkusit zazpívat a naopak. To je důvod, proč je tenhle song plný rapu.

Brad: Při tomto nahrávání se nám stalo spousta náhod a zkombinovali jsme do sebe prvky, které se k sobě na první pohled vůbec nehodily.

NO MORE SORROW
Rob: Toto je asi nejtvrdší song na albu. Nejdřív byl pojmenován ´EBow idea´- Rick řekl Bradovi, že by měl na jedné jiné skladbě použít EBow (kytarový efekt). Když jsme začli dělat na tomhle, byl Brad strašně frustrovaný a tak přišel se začátkem téhle skladby.

Chester: Myslím, že tuto skladbu byste měli poslouchat ve sluchátkách, protože to bude znít jinak. Je to song, který jde do nejhlubšího nitra desky.

VALENTINE´S DAY
Chester: Toto je určitě jeden z nejpopovějších počinů na desce. Museli jsme být hodně opatrní, abychom neporušili celistvost - jsme hodně temná skupina a jsme rádi že to tak je. Mluvíme o nepříjemnýho věcech a zkoušíme je podat nějak příjemněji. Zkusili jsme to udělat právě u téhle skladby a mě osobně se to hodně líbí.

IN BETWEEN
Chester: Věděl jsem, že tenhle song by měl prostě zazpívat Mike. Jednou jsem to zkusil já, udělal jsem dobrou práci, ale nedal jsem do toho tu sílu jako Mike protože on opravdu věřil tomu, co zpívá. Ať už se sakra v tomto songu omlouváme za cokoliv, myslíme to zasr**ě vážně. Je to hodně upřímné a vychází to od srdce.

IN PIECES
Chester: Rozvedl jsem se a bylo to pro mě hodně těžké. A také jsem se znovu oženil, takže v mém životě nastal hodně velký kontrast. Po nějakou dobu jsem nemohl být úplně spokojený s novým životem, jaký jsem začal a nemohl jsem skončit s tím předchozím. Právě o tom je tato skladba. Je tam tak trochu reggae. Je opravdu skvělé, jak sklaba začíná až popově a končí jako plnohodnotná rocková skladba.


THE LITTLE THINGS GIVE YOU AWAY
Brad: Toto je náš oblíbený song na desce. Je to to největší sdělění, jaké jsme kdy udělali. Za ním už nic nemohlo být, protože by to něco by bylo touto věcí stále zastíněné. To vše dělá to kytarové sólo

Mike: Brad se vždycky kytarovým sólům vyhýbal, protože se nerad ukazuje. Ale když zahrál toto sólo, myslím, že to byl jeden z nejemotivnějších momentů při nahrávání. Říká to samé jako text, ale beze slov.

Žádné komentáře
 


LP Underground 6.0: The Official Fan Club of Linkin Park