When this began...

2007

Spin Magazine - Chester interview

Datum: 19. 4. 2007

 

Jaké si myslíš, že budou reakce fanoušků na váš nový styl?

Těžko říct. Některým bylo 15, když si koupili Hybrid Theory, teď je jim 23. Myslím, že to přijmou dobře. Budou toto album respektovat a ocení to, co jsme udělali. Kdyby jsme pokračovali t trilogii s Hybrid Theory a Meteorou, nemyslím si, že by to bylo dobře přijato. Myslím, že by to pak bylo něco jako ´Mají to všechno na jeden způsob´. A my máme něco víc než toto.

Kam se podělo to zařazení vás do rap.rockového proudu? Máte přece DJe a rappera.

Nechci aby to znělo nějak arogantně, ale já osobně nemám rád 98 procent kapel, se kterými jsme byli zařazeni do stejného stylu. Nikdy jsme tam nechtěli patřit. V tomto žánru je hodně málo hudby, která by byla respektovaná. Za to, co jsem řekl, by mě asi kluci teď zabili. Je lichotivý být částí něčeho, čemu lidé věří, že jste pomáhali vytvářet, ale to škatulkování se mi moc nelíbí. Pro nové album jsme napsali něco kolem 150 songů a když něco znělo podobně jako nějaká jiná nahrávka, Rick řekl: ´No, měli bysme se přesunout na něco jinýho´.

Tak co bude dělat Mike Shinoda, váš rapper, a Joe Hahn, váš DJ, na scéně během songu ´Given Up´, který je v podstatě čistě rockovou skladbou?

Na této nahrávce Mike docela dost hraje na kytaru, takže zaměstaný bude dost. Ale myslím, že Joe si dá pro jednou trochu přestávku. Tak jako na našich starších věcech.

Může to být docela riskantní, odpoutat se od žárnu, který vás vlastně udělal slavnými nemyslíš?

Myslím, že jsme dot dobře připravení na všechno. Uvědomujeme si, že jsme udělali hodně velký krok a jasně, že bude pořád hodně lidí, kterým se líbilo to co jsme dělali dřív. Jsme připraveni, že nám může někdo říct: ´Tohle nesnášíme´ a také jsme připaveni, na to, že nám někteří řeknou: ´Tohle milujeme´. Prodali jsme 40 milionů nahrávek, takže už se nemusíme prát za spolehlivost, oprávněnost nebo respekt - to už jsme si vypracovali.

Linkin Park budou headlineři na heavy-emo festivalu Bamboozle v květnu a také toto léto pojedete turné s My Chemical Romance. To znamená, že skupina skočila z teď nepříliš populárního stylu do toho, který právě letí?

Vím, jak to myslíte. Já osobně tíhnu ke směru, který poslouchám a jestliže je nějaká skupina, kterou mám rád, tak s ní i rád jedu turné. Jestliže si lidé myslí, že měníme styl, tak mají pravdu. Ale nemůžu říct, že bychom šli k tomuto konkrétnímu stylu.

To znamená, že ani na tobě ani na Mikovi neuvidíme oční linky?

Je to zábavný. Linky jsem si maloval od střední školy. Nemyslím si, že uvidíte Mika s očníma linkama, ale jednou začas je můžete vidět u mě. Je to sradna. Každý kdo chtěl vyrůst v rockovou hvězdu používá někde makeup.

Žádné komentáře
 


LP Underground 6.0: The Official Fan Club of Linkin Park