When this began...

2008

Chester Bennington of Linkin Park talks records sales

Datum: 17. ledna 2008

Před tím, než bylo vydáno vaše zatím poslední album Minutes Midnight, říkali jste, že si nejste jisti, zdali děti, kterým bylo 15, když vyšlo Hybrid Theory, budou pořád poslouchat Linkin Park. Povrdilo se to?
Chester:
Yeah, teď nám přivádí svoje vlastní děti. Je to skvělý.
Rob:
Naši nejoddanější fanoušci, kterí měli naši kapelu rádi už od začátku jsou stáli s námi. Je skvělé se na to dívat. Cítíme se pak starší, když přijdou na meet and greet a mají svoje vlastní děti.
Chester:
Byla tam jedna zvláštní holka, na kterou jsme narazili. Rob se ke mě naklonil a řekl: "Nebyla to to dítě z fanclubu?" A já jsem řekl: "Jo, ona byla na střední škola, byla to malá holka, když jsme ji potkali." Byla asi na 30 meet and greets. Přišla se svým příztelem a svou dcerou a ona hodně vyrostla, teď je z ní žena. Vy je poznávate, ale abych tak řekl - nejsou to už vůbec děti. A pak si řeknu "Jo, mám už teď nějaký šedivý vlasy a taky si musím upravovat chlupy v nose (;)))))) - pozn. překl.)..." Stárneme. Sám mám dětí jako smetí. Je to zábava to sledovat.

Následují vás vaše děti teď na turné?
Rob:
Jo, turné je nyní o hodně jinačí. Hodně z nás má svoje rodiny a děti. Je to mnohem jednodušši, než když jsme se všichni mačkali v RV.

Před Minutes To Midnight jste nějaký ten rok neměli téměř žádné turné. Myslíte si, že už nejste ve formě?
Chester:
Právě teď mám tu nejlepší formu v celém mém životě. Mé dnešní já by si před pěti lety asi pěkně nakopalo prdel (smích). A taky si myslím, že mám teď lepší hlas.

Jsi také moudřejší než před pěti lety?
Chester:
Všichni jsme moudřejší a klidnější?

Znamená klidnější také jednodušší?
Oba:
Ne.
Rob:
Jenom to znamená, že se teď snadněji unavíme. Už dlouho po vystoupení nechodíme nikam ven, jenom se vártíme do hotelu a třeba koukáme na TV.
Chester:
Netrápíme se těmi samými věcmi - toto je pro mě ten správný význam slova jednodušší. Jsme mnohem víc vyzrálejší. Ale se mnou je mnohem větší zábava než dřív.

V Given Up Chester 18 sekund jenom řve - daří se mu to na pódiu každou noc?
Rob:
Yeah. Poprvé, když jsem ho slyšel na zkoušce, smál jsem se, protože jsem tomu nemohl uvěřit.
Chester:
Když zkoušíme, můžu řvát celých 18 sekund bez zastavení, ale když máme vystoupení, je to hodně těžké, protože tvůj adrenalin stoupá, tvé srdce buší. Abych ten řev vydržel, musím být na pódiu fakt doslova borec. 18 sekund je docela dost, ale někdy v polovině se trochu nadechnu a rozdělím to na dvakrát 9 sekund řevu.

Minulý rok v austrálii vám předskakoval Chris Cornell. Měli by jste být v nejlepších letech abyste byli fanoušci Soundgarden.
Chester:
Jo, je to divný. Jsou tu jisté skupiny, které tu nejsou tak dlouho jako my a my si tedy řekneme, OK, toto je naše místo. Ale když vám předskakuje Chris Cornell, vypadá to tak trochu výsměšně (smích)
Rob:
Raději říkáme, že "sdílíme" pódium. Prostě se to nějak stane, že hraje před námi.

Bez skromnosti. Když vyšlo Minutes To Midnight, všichni vás označovali jako "největší skupinu světa".
Chester:
Očividně na tom nejsme tak špatně. Rostemne. Naše show jsou stále lepší a lepší. U hodně skupin, které nás neměly v začátcích moc v oblibě, teď máme docela respekt.

Dříve vám to ti interpreti říkali do očí, že vás nemají rádi?
Cheste:
Ale jistě. Lidé, kteří neměli naši skupinu rádi to dělali očividně proto, že něměli rádi nás, jako lidi. Takže se k nám chovali jako kreténi, víc než ti, kteří o nás říkali hrozný sračky do jakéhokoliv tisku. A když je teď potkáme, je to samý úsměv a podávání rukou a všichni jsou hrozně šťastní. To mě dost mate. Říkám si "Myslel jsem, že jste nás nesnášeli, proč si teď se náma chcete podávat ruku?" Obyvkle se to změní po tom, co nás vidí hrát. Jako, pokud se setkáme s kapelou, která nás opravdu neměla ráda a máme o tom mluvit a potom s nimi hrát - omluví se nám (smích).

Vybrali jste si My Chemical Romance, aby s vámi minulý rok hráli na Projekt Revolution tour v Severní Americe. Vidíte teď se sami v těch kapelách jako MCR na tom samém stupini jako jsou teď?
Chester:
Jistě. Vidíám hodně podobností v jejich základně fanoušků a v jejich kontaktu s fanoušky. A taky v tom, jak je viděly ostatní kapely, když vyšla jejich první nahrávka a teď všichni říkají, "Nevšimli jsme si, že jsou tak dobří". A já říkám "Dobře, to je OK, ale jo, jsou, opravdu jsou tak dobří". Jsem si jistý, že dokud budou dělat dobrou hudbu - a věřím, že budou - dosáhnou místa, kdy si řeknou, "No, už nechceme dělat na té věci s Linkin Park, chceme udělat vlastní letní turné" a my s nimi budeme soutěžit (smích). Bude to sranda, těším se, až budu moci sledovat jejich úspěchy, obzvlášť, když jsou to super kluci.

Mají Linkin Park ještě co dokázat? Pořád jsou copak lidé, kteří se musí uvést na přímém světle?
Chester:
Myslím že ano. Každá skupina se jednou dostane na místo, kdy budou spokojení a řeknou si "Aaah, teď si můžeme dělat co chceme", to je hodně špatný začátek. Je důležité být v nějakém napětí. Když rybaříte, můžete nahodit a potom vytáhnout prut - musíte být  trošku napjatí, pokdu chcete něco chytit. Takže, z pohledu fanouška "Radši ať udělají zatraceně dobrou desku nebo se naseru". Je to dobrá, zdravá bitva. S každou nahrávkou nějaké fanoušky ztratíme, ale také získáme. Pamatuji si, že když jsme vydali Somewhere I Belong jako náš první singl z Meteory, všichni říkali "Co se stalo s tou kapelou, kterou jsem miloval?" A teď je to jeden z nejúspěšnějších songů, jaký jsme udělali. Teď, když ho nezahrajeme, všichni jsou zklamaní (smích).

Průmysl upadá, prodej desek klesá. Proč se nahrávky Linkin Park stále tak dobře prodávají?
Chester:
Já ti nevím. Kanye West něco prodává, 50 Cent něco prodává, Reba McEntire něco prodává . . . a Tim McGraw se zdá, že něco prodává. Prodává se hodně nahrávek. Myslím, že to nezahrnuje internetový prodej ve velkém. Když si přidáte prodej online nahrávek a singly, tak myslím, že lidé utratí mnohem víc peněz za hudbu než kdy jindy. Jenomže to nejde nahrávacím společnostím...jde to k ITunes (smích). Jde to ke Steveovi Jobsovi.

Další album Linkin Park?
Chester:
Už to nebude trvat tak dlouho. Jestliže jsme za posledních pár let nic neudělali, jednu rychle a slušně vykopneme.
Rob:
Jo, tato nahrávka trvala hodně dlouho, protože jsme hodně experimentovali a hodně jsme se naučili. Stále máme skvělé dlouhotrvající myšlenky, které můžeme zase použít a začít pracovat a vydat další album co nejdříve.
Žádné komentáře
 


LP Underground 6.0: The Official Fan Club of Linkin Park