When this began...

Brno 2008

Report

Po roce a pěti dnech se Linkin Park opět vrátili do České republiky. Ale tentokrát se nepodívali do jejich oblíbené Prahy, ale chtěli se představit i moravským fanouškům - na brněnském Velodromu. A jak to všechno probíhalo?

Na stadion začali pouštět asi 15 minut po páté hodině (ano, byla to hodně dlouhá doba pro lidi, kteří tam čekali třeba už od 11 hodin - to mluvím za sebe:)) a ten se během několika následujících minut naplnil k prasknutí. Teď následovaly téměř 2 hodiny čekání na předkapelu. Podařilo se mi dostat cca do 3 řady, ale bohužel přede mnou byli všichni o půl hlavy větší než já, tak zrovna luxusní výhled jsem neměla, ale rozhodně lepší než v Praze. Ozval se řev. Co se děje? Tak tohle by čekal málokdo. Na střeše nad tribunou stál samotný Mr. Hahn, nasmíval se na nedočkavý několikatisícový dav, fotil si jej a fanoušci mu jeho čin vraceli zpátky. Při odchodu nezapomněl na nějaké to jeho zvrácené gesto,vyhrnul si bleskurychle tričko a zmizel. Opět čekání. Úmorné vedro začínalo být čím dál nesnesitelnější a kelímky s vodou se prázdnily neuvěřitelnou rychlostí. Blížila se hodina začátku koncertu, ale nikdo nevěřil, že by Enter Shikari mohli nastoupit včas. Ti ovšem překvapili a s úderem 19. hodiny naběhla nadupaná partička s Velké Británie a spustila hardcore-trancovou smršť, jejímž tanečním rytmem rozhoupala většinu publika. Nejlepší kousek se povedl bubeníkovi, který při poslední písničce prorval buben a sklidil tím velký úspěch jak u jeho kolegů z kapely tak u fanoušků. Jak už jsem řekla, Enter Shikari odehráli kolem tři čtvrtě na osm svůj poslední song a protože stage pro Linkin Park byla už předem připravená, stačilo vyměnit malou plachtu s nápisem Enter Shikari za obrovskou plachtu Linkin Park a hlavní hvězda mohla nastoupit. Čekalo se asi hodinu a čtvrt hodiny před devátou se rozezněly první tóny songu One Step Closer. Prozatím poklidné publikum se proměnilo ve velký kotel. Všichni skákali, fotili, zpívali,…atmosféra houstla a úvodní vypalovačka přešla v Lying From You atd. atd. Setlist byl téměř stejný jako minulý rok v Praze a to mě docela mrzelo, ale přece jen přidali 3 songy - Reading My Eyes, Shadow Of The Day a Wake. A samozřejmě téměř všechny songy byly v jiných verzích než které jsme mohli slyšet v Praze (např. Robovo excelentní sólo na bicí při Bleed It Out). K setlistu už tedy žádné výhrady nemám, ale k samotnému koncertu přece jen něco…

1. Proč proboha zrovna Velodrom? Tohle jsem si říkala už nějaký ten týden před koncertem, kdy jsem poprvé spatřila ošklivou, rezavou žlutou barabiznu. A můj názor se nezměnil.
2. Proč tak brzy? Vzhledem k tomu, že celý koncert předkapely a více jak polovina koncertu LP se odehrála za světla, tak to...ehm...jak to říct...nebylo úplně ono no...Kdyby Linkin Park začali hrát až mezi půl 10 a 10, možná by to přece jen na atmosféře trochu přidalo.
3. Proč tolik násilí? Nebudu to rozvádět, ale chování některých fanoušků...no comment...
4. Proč tolik teenies? Ano, přímo předemnou stály dvě holčiny a když LP nastoupili na pódium (ted spíše když se objevil Chester), začaly neuvěřitelně ječet, z očí jim začaly tryskat slzy a já si říkala kéž by zkolabovaly, protože podobné výlevy bylo docela těžké snášet...A k tomu ti plyšáci na pódiu.....:-( Jenže toho se tady u nás v ČR asi nikdy nezbavíte...(jsem sama, které připadá, že v ČR jsou snad ti nejhorší teenies?)

Ale i těchto pár věcí se dalo celkem (slovo celkem zde má ale docela zásadní význam) zanedbat, a co musím hodně pochválit, tak to byl zvuk jak u předkapely Enter Shikari (s tím co předvedli minulý rok 30 Seconds To Mars se to naprosto nedá srovnávat), tak u Linkin Park (u těch je dobrá kvalita snad samozřejmostí:). Ale na druhou stranu...koncert v Praze jsem si užila víc...snad možná i proto, že byl první a nasadil Brnu docela dost vysokou laťku, kterou prostě vystoupení na Velodromu nemohlo ani náhodou překonat.

A nakonec bych chtěla poděkovat všem lidem se kterýma jsem tam mohla tenhle den strávit a zpříjemnit si tak to několika hodinové čekání, jmenovitě Fanda (navabaca), Katie, A.ROD a jeho kámoši, Barča (se kterou sem se v Brně potkala i druhej den, když jsme jeli se školou na exkurzi xD), Paulinka z LPU, se kterou jsme tam taky strávili docela dost času:) No a taky samozřejmě hlavním aktérům večera, kvůli kterým se tam sešlo více než 11 000 fanoušků - předkapele Enter Shikari, která mě hodně příjemně překvapila, tak Linkin Park, kteří ačkoli také z Velodromu nebyli asi zrovna nadšení (to je čistě můj osobní názor), dokázali předvést skvělou show...

Celkové hodnocení: 85% (a dávám to zatraceně nerada, protože na tom mají velký podíl právě ty 4 mínusové body, které jsem zmiňovala výše)

Žádné komentáře
 


LP Underground 6.0: The Official Fan Club of Linkin Park