When this began...

News

Chat s Mikem

Nakonec sem to nevydržela a řekla jsem si, že to nějak zvládnu, takže snad to tu zas bude fachat...ale teď už k těm novinkám. Vím, že to není zrovna nejčerstvější, ale v noci z pondělí na úterý proběhl chat s Mikem Shinodou, na kterém jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí...když kliknete na zobrazit celé, tak se vám zobrazí alespoň ty nejdůlěžitější otázky a odpovědi. Na kompletní chat se můžete kouknout TADY>
Q: Na show v Japonsku v roce 2006 kapela během několika dní dala dohromady QWERTY . Teď budete mít 3-měsíční přestávku, myslíš že byste s klukama  mohli udělat další nový song a zahrát ho v Evropě a na PR?
Mike: Nenapsali jsme QWERTY "pro" Japonsko. Psali jsme to na albu,. Nevím, jestli budeme ještě někdy nový song představovat hned napoprvé živě...možná!

Q: Když píšeš hudbu, snažíš se přijít na nějaké konkrétní téma jako např. "Oh, chtěl bych psát o rozpadající se rodině", nebo prostě píšeš o tom, co tě zrovna napadne? A proč?
Mike: Píšu o tom, co mě zrovna napadně. Obvykle mě nejdřív napadna hudba nebo hudba a vokály zároveň...nikdy jsem nezačínal textem. Až do teď.

Q: Líbilo se mi album The Rising Tied, které jsi udělal s Fort Minor, tak by mě zajímalo, jestli se chystáš udělat s FM i další album?
Mike: Nemám teď zrovna v plánu dělat s FM nějakou novou hudbu. Ale album Styles Of Beyond, se kterým jsem jim pomáhal, je skoro hotové. Teď je v procesu masteringu a doufáme, že vyjde tento rok!

Q: Zajímalo by mě, jestli jste někdy přemýšleli o celém instrumentálním albu?
Mike: Na nové nahrávce možná nějaké instrumentálky budou...nevím. Musím počkat a uvidíme.

Q: Myslíš, že bude možné do budoucna zabránit úniku nového alba na internet, jako se stalo u MTM?
Mike: Snažíme se držet songy u sebe, dokud si nejsme jistí, že by je někdo měl slyšet. Nejlepší je, nedávat je nikam, dokud nejsou hotové. Ale těžko říct - s pokrokem internetu v dnešní době. Doteď jsme byli spokojení. Ale na druhou stranu, hodně jsme se snažili udržet ty songy v tajnosti.

Q: Zajímalo by mě, jestli máš v plánu nějakou další výstavu tvých výtvarných děl? A jestli ano, víš už kde a kdy?
Mike: Dobrá otázka! Dávam dohromady výstavu v LA, myslím, že tak v červenci. Není to ještě 100%, ale mám teď zbrusu novou sérii prací. Je to zhruba založeno na konceptu "vanitas"... pop kultury, japonské fantazie, street kultury...spousta věcí. Jakmile to bude potvrzené, dám vám vědět na mém blogu.

Q: Myslíš si, že budete hrát nějaké starší songy jako Carousel nebo And One? A co třeba No Roads Left? Uvidíme tyto songy na některých dalších vystoupeních?
Mike: Pokračujeme ve vytváření nových setu, tak doufám, že budeme hrát i nějaké z tvých oblíbených songů.

Q: Co si myslíš o tech oddaných fanoušcích, kteří vám pomáhají, přispívají a dělají o vás vlastní webové stránky?
Mike: Máme rádi a respektujeme všechny ty fan site. Dát to dohromady dá těm lidem spoustu práce. Zmíním se třeba o těch stránkách, které psali o songu Plaster. To bylo hodně cool...

Q: Ve spolupráci Music For Relief s American Forests, se skupina rozhodla, že se bude snažit snižovat množství emisí během turné. Jak se to projevuje?
Mike: Snažím se třeba většinu tourbusů předělat na biodiesel, zbytky jédel posíláme do ubytoven pro bezdomovce, všechen odpad se snažíme recyklovat a poskytujeme  speciální parkoviště pro elektrické a hybridní vozidla. Za každý prodaný lístek zasadíme strom a věnujeme peníze na snižování emisí.
Žádné komentáře
 


LP Underground 6.0: The Official Fan Club of Linkin Park