When this began...

News

Proč musíme tak dlouho čekat na nové album?

Chester s Phoenixem poskytli rozhovor pro časopis Kerrang!, ve kterém se dovídáme proč musíme čekat tak dlouho na novou desku, z čeho brali inspiraci k textům, co můžeme očekávat, ale také naznačí určité obavy co se týče prodejnosti alba...no však si přečtěte sami kompletní překlad rozhovoru (klikněte na "zobrazit celé" - upozorňuju, stojí to za to).
Podle toho, co říkají o albu se máme na co těšit, protože o něm mluví jako o nejlepším co udělali.
Q: Jak se teď cítíte, těsně před dokončením alba?
Chester: Je to vzrušující. Pracovali jsme na tom celý rok. Jsem na to fakt hodně hrdý.
Phoenix: Doufám, že to lidé budou poslouchat s otevřeným nitrem, protože toto celé má nový smysl.
 
Q: Proč to tak dlouho trvalo?
Chester: Při nahrávání posledních dvou alb jsme přišli do studia s 30 skladbami, které už ale byly téměř hotové. Teď, ačkoli jsme měli přes 130 songů, řídili jsme se mottem: "Nerušit umění". Rozhodli jsme se, že půjdeme kam až to bude možné a náš plán byl psát a psát. Když něco znělo podobně jako na předchozích dvou nahrávkách, zapomněli jsme na to.
Phoenix: Měli jsme spoustu skvělých nápadů, ale velkou výzvou bylo udělat něco odlišného a právě toto způsobilo, že to trvalo trochu dýl než jsme očekávali. Vyhodili jsme některé naše předsudky, které se od Linkin Park daly očekávat. To znamená, že jsme přišli s úplně odlišným zvukem. Také jsme vytvořili víc základních nahrávek, které nám byly opravdu užitečné.
 
Q: Takže tedy můžeme očekávat něco naprosto odlišného?
Chester: Ano, pouštěl jsme několik skladeb pár mým přátelům a oni řekli to samé: ´To je něco úplně jinýho, dali jste to na jiné místo´. Odvážili jsme se do jiného hudebního „teritoria“. Není tam mnoho velkých, tvrdých, úderných kytar. Zaměřili jsme se především na hudební vrstvy a na texty.
Phoenix: V podkladu jsme se teď zaměřili více na duši. Tato hudba má větší srdce a hlubší procítění.
 
Q: Budou vás lidé moci stále pokládat za nu-metalovou skupinu?
Chester: Chceme se zbavit všeho, co znělo jako nu-metal. Opravdu nechceme být označováni za nu-metalovou kapelu. Rádi jako muzikanti rosteme. zkoušíme najít nové cesty jak bychom se presentovali. Když bylo napsáno Hybrid Theory, byli jsme děti. Měli jsme jiné pohledy na věci, byla jiná doba. Ale držíme se prvků pro nás typických, které nás definují, ale zároveň je na nahrávce spousta nádherné hudby.
Phoenix: Nejsem si jistý, jestli všichni vědí, co nu-metal vlastně znamená. My jsme naše vlastní věc.
 
Q: O jakých věcech pojednávají vaše texty?
Chester: Texty jsou o věcech, které jsme prožili. Jsme teď o něco starší a vyzrálejší a v posledních letech jsme si prošli spoustou změn.
 
Q: Jakými změnami?
Chester: Za tu dobu jsem se rozvedl, znovu oženil a mám další dítě. Během rozvodu jsem byl na mizině a právě teď jsem se postavil znovu na nohy. Bylo to jako horská dráha: jeden den jsi ženatý, druhý den rozvedený. Jeden den jsi bohatý, druhý den jsi na mizině. Teď jsem šťastný, ale v té době jsem se cítil jako oběšený, natažený a rozčtvrcený. Byl jsem roztažený do všech stran.
 
Q: Přineslo to nějakou úlevu, že jste mohli své pocity vložit do nahrávek?
Chester: Bylo to rozdílné. Chtěl jsem být schopný psát o věcech, které jsem prožil. zajímavý rozdíl mezi Mikem a mnou je, že Mike píše mnohem poetičtější texty. Jeho slova jsou krásná. Tak píšeme odděleně, pak se sejdeme a dáme to dohromady. Když teď zpívám, je tam víc barvy a zranitelnosti.
 
Q: Prodali jste přes 37 milionů nahrávek po celém světě. Myslíte že s tímto albem budete pod velkým nátlakem?
Chester: Jestliže se nahrávky prodá jen jeden nebo dva miliony, bude to obrovský neúspěch. Kdyby se to stalo, tak bychom fakt moc šťastní nebyli. Byl bych naštvaný, protože na to co děláme jsem opravdu hrdý. Vím, že ta pauza udělala svoje a myslím že lidi to do pr… tolik nedostane. Ale nechtěl bych se začít podruhé dohadovat o práci, kterou jsme odvedli. Lidé nepochopí, že tohle je úžasná nahrávka. Budou asi potřebovat čas aby to vstřebali. Zároveň se pokusíme udělat tu nejlepší hudbu, jakou jsme mohli udělat.
Phoenix: Myslím, že každý člen kapely by vám odpověděl jinak. Myslím, že jsme pod obrovským nátlakem. Je tu očekávání od fanoušků, od nás a od nahrávací společnosti. A nejsme zvyklý odvést dobrou práci pod takovým nátlakem. A pro odvedení nejlepší práce potřebujeme motivaci a výzvu.

translated by Aakashaa
Poslední komentáře
10.01.2007 15:30:36: Ja si cekani na ne zkracuju poslechem Dry Cell :D kdyby mi..Akasha(Ash :)) o nich nerekla...tak nevi...
09.01.2007 20:41:10: at uz maj new cd ja to nevydrzim a asi se rozbrecim sou to nejlepsi borcismiley${1}
07.01.2007 19:38:32: Kam? s čim? Dyt to tu jesmiley${1}
07.01.2007 18:54:39: Tak sem s tím..:-)
 


LP Underground 6.0: The Official Fan Club of Linkin Park