When this began...

News

Q & A interview

Brad poskytl interwiev pro Q & A a už je tu i překlad, takže TADY se můžete kouknout na originál a při kliknutí na zobrazit celé koukněte na překlad=)

Q: Hybrid Theory dostalo jméno podle dřívějšího názvu vaší skupiny, Meteora podle řeckých chrámů. Jaký význám má „Minutes To Midnight“?
Brad: No, „Minutes To Midnight“ odkazují na Soudné Hodiny. Přesto myslím, že je to opravdu otevřená interpretace.

Q: Rick Rubin, spoluproducent nového alba nedávno řekl že „to nebude znít jako rap-rock“. Co teda mají vaši fanoušci očekávat?
Brad: Je to velké odbočení. Při jednom z prvních setkání s Rickem nás vyzval abychom nekladli meze kreativitě při našich experimentech. V psaní songů jsme se opravdu vydali trochu jiným směrem.

Q: Jaké jste vyzkoušeli nové metody?
Brad: Udělali jsme hodně nahrávek a dostali jsme se do procesu přemýšlení nad tím co jsme udělali. V minulosti jsme všechnu hudbu dělali strukturně, hodně se toho připravilo a vokály se udělaly až úplně nakonec procesu. A Chester s Mikem byli stresováni s tím aby byly melodie a slova tak dobré jako hudba. V tomto případě Rick nechtěl nic vylepšit. Chtěli jsme vidět song v jeho nejhrubší formě a vidět že byl opravdu skvělý. A když nebyl, tak jsme toho nechali a napsali jiný song.

Q: Jaké bylo nahrávání v Rickově starém sídle v Laurel Canon?
Brad: Je to opravdu slavné – nebo neslavné – místo. Je to tam nadčasové. Téměř si tam nejste jistí ve kterém jste desetiletí. Myslím, že se to odráželo na nahrávce, ať to byli Motown – inspirace na bicí nebo rozdílné piana se kterými jsme experimentovali, nebo špičkové zesilovače, nebo úplně jiný elektronický zvuk.

Q: V roce 2005 jste navázali novou smlouvu s Warner Bros., kteří vám dali slíbených 15 milionů dolarů na toto album. Cítíte velký nátlak na to abyste splnili náklady této smlouvy?
Brad: No s tímhle albem jsme si dali hodně načas. Strávili jsme nad tím 15 měsíců, pravděpodobně téměř každý den. Jediný nátlak který jsme na nás pocítili je nátlak kreativity -  nezaměstnáváme se těmi samými řešeními jakými jsme se zabývali v minulosti.

Q: Hudební trh se hodně změnil od vašeho posledního alba. Jaká je vaše strategie abyste zůstali v roce 2007 ve špičce?
Brad: Nikdy jsme nedělali hudbu kvůli obrovskému komerčnímu úspěchu. Chceme vždycky udělat poctivou a pro nás nejvíce vzrušující nahrávku. Máme filozofii , že když všichni milujeme jeden song, tak je hodně velká pravděpodobnost, že někomu na světě se bude taky líbit. Každý song, který nahrajeme je song, který všichni milujeme.

Žádné komentáře
 


LP Underground 6.0: The Official Fan Club of Linkin Park