When this began...

Dead By Sunrise

Dead By Sunrise (předchozí název Snow White Tan) je sólový projekt Chestera Benningtona. Původní název Snow White Tan prý pochází z textu songu od Davida Bowieho - "Ziggy Stardust", kde se zpívá: "Came on so loaded, man/Well hung and snow-white tan", ale vysvětlení, proč právě Dead By Sunrise nebylo nikde zveřejněno. Stejně jako u Fort Minor, ani DBS není tvořeno jen a jen Chesterem. Ten si na spolupráci přizval kapelu Julien-K (Amir Derakh, Ryan Shuck, Anthony "Fu" Valcic) a 2 další týpky. Na album fanoušci Linkin Park i Julien-K čekali hodně dlouho...nejprve bylo naplánováno na rok 2006, později bylo přesunuto na začátek roku 2007, ale kvůli novém albu Linkin Park bylo vydání opět odloženo. Nakonec ale CD, které nese název Out of Ashes spatřilo světlo světa 12. října 2009 a prvním singlem se stal song Crawl Back In. Ale teď něco málo k samotné hudbě DBS...

Chester tu hraje na kytaru, keyboard a samozřejmě zpívá. Všechny ostatní nástroje, programování a produkce mají na triku Ryan, Amir a Fu. Prý se ve zvuku nechali inspirovat Depeche Mode, The Cure a Bauhaus (wow, Bauhaus mě tak trochu překvapují, ale příjemně:)) Jako žánr jsou označováni za alternativní rock s elektronikou.

Tracklist:
1. Fire
2. Crawl Back In
3. Too Late
4. Inside of Me
5. Let Down
6. Give Me Your Name
7. My Suffering
8. Condemned
9. Into You
10. End of the World
11. Walking in Circles
12. In the Darkness

Songy Morning After (remix) a Let Down jsme už mohli slyšet dříve - Morning After se objevil na soundtracku k filmu Underworld Evolution a Let Down zahráli naživo na benefičním koncertě kvůli hurikánu Katrina v Nashvillu.

Kompletní složení kapely:
Chester Bennington - vokály, kytara, keyboard, programování
Amir Derakh - další nástroje, programování, produkce
Anthony "Fu" Valcic - další nástroje, programování, produkce
Ryan Shuck - další nástroje, programování, produkce
Brandon Belsky - keyboard, programování, produkce
Elias Andra - bicí
Posledni komentare
17.07.2008 11:32:46: zní to pěkně
 


LP Underground 6.0: The Official Fan Club of Linkin Park