When this began...

Fort Minor

Historie

Jak určitě víte, Fort Minor je sólový projekt Mika Shinody z Linkin Park a tak tu má samozřejmě také své místo.

Fort Minor vydali 21.11. 2005 debutové album The Rising Tied a na projektu Mike samozřejmě nepracoval sám, ale přizval si k tomu spoustu ať už známých, tak neznámých interpretů (Styles Of Beyond, Holly Brook, Jonah Matranga, Black Thought, Common, John Legend, Kenna, Celph Titled, Mr. Hahn,...). Album produkoval rapper, kterého známe již ze spolupráce na albu Collision Course a tím není nikdo jiný než Jay-Z. A tady něco málo o jednotlivých interpretech, kteří se na albu jakkoli podíleli...(zatím tu je jen Mike, Styles Of Beyond a Holly Brook, ale co nevidět to doplním...)

Samozřejmě tu musím uvést Mika Shinodu, bez kterého by to prostě něšlo...

Mike Shinoda
Narodil se 11.2. 1977 v Agouře v Kalifornii a k umění ho to táhlo už od malička. Chtěl být grafickým designerem a vystudoval Pasadena Art Collage. Hudba nakonec zvítězila a tak se svým kámošem ze střední školy, Bradem Delsone a několika dalšími kluky založili skupinu Xero. Nakonec se přidal Chester Bennington a vznikli Linkin Park. Mike využil dlouhou pauzu mezi studiovými alby a dal se na sólovou dráhu. Z toho vzniknul projekt Fort Minor. Začaly se šířit fámy, že FM znamená rozpad Linkin Park, ale všechno to byly pouhé doměnky teenie časopisů atd atd...

Styles Of Beyond
Tato hip-hopová formace z Los Angeles je Shinodovou pravou rukou. Ruy, Takbir a DJ Cheapshot spolupracují na většině songů na desce The Rising Tied a jako jedni z mála interpretů s Mikem jezdí na turné.

Holly Brook
Tato talentovaná mladá zpěvačka pochází z Mazomanie ve Wisconsinu a zpívat začala už ve svých šesti letech. Když se v roce 2003 přestěhovala do L.A., potkala producenta Jona Ingoldsbyho a díky němu se začala rozjíždet její kariéra. 6. června 2006 vyšla její první deska s názvem Like blood like honey pod vydavatelstvím Machine Shop Records. Do naší paměti se dostala hlavně díky songu Where´d You Go  a s Mikem a na albu The Rising Tied (konkrétně na limitované edici) ji můžeme slyšet i v songu  Be Somebody.
Žádné komentáře
 


LP Underground 6.0: The Official Fan Club of Linkin Park